Programma
Anne Jan Toonstra
Anne Jan Toonstra maakt muziek met een eigen geluid. Soms klein en breekbaar, soms juist vol en meeslepend. In zijn songs hoor je de scherpte van een cabaretier en de timing van een verhalenverteller. Dat maakt dit concert persoonlijk, muzikaal en dichtbij.
Anne Jan tourde jarenlang langs de theaters met cabaretvoorstellingen. Nu staat zijn muziek centraal. In 2024 verscheen zijn debuutalbum Rough Sleeper Rising Star. In september volgt een tweede album, dat hij zelf omschrijft als een ode aan de poging. Verwacht een optreden vol mooie melodieën, sterke teksten en ruimte voor verstilling én warmte.
Tijdens Simmerdeis staat Anne Jan Toonstra op het podium met Hanneke Rolden (viool), Sebastiaan Wiering (cello), Michael Nieuwenweg (contrabas) en Gijs van Veldhuizen (gitaar).
De pers was lovend over zijn debuutalbum Rough Sleeper Rising Star. Zo schreef het Dagblad van het Noorden dat Anne Jan “de mooiste debuutplaat” in tijden maakte. Ook VPRO 3voor12 prees de melodieën, de arrangementen en de rijke sfeer van het album.